De ruimtevaart is in een ongekende industrialisatiegolf terechtgekomen: nu Amerikaanse, Chinese en Europese spelers op grote schaal satellieten willen lanceren en – in sommige gevallen – hun zinnen hebben gezet op de maan of zelfs op Mars, is het aantal raketlanceringen de afgelopen jaren sterk toegenomen en lijkt het erop dat dit aantal in de toekomst nog aanzienlijk zal stijgen.
Maar hoe zit het met de milieueffecten van deze activiteiten op onze planeet en haar atmosfeer? Worden er al maatregelen genomen om deze sector duurzamer te maken en de vervuiling door afgedankte satellieten te beperken? Is het huidige wettelijke kader toereikend om de toekomstige uitdagingen het hoofd te bieden?
Om de balans op te maken van deze recente ontwikkelingen nodigt de Federale Raad voor Duurzame Ontwikkeling u uit voor een conferentie met onder meer sprekers van het Europees Ruimteagentschap (ESA), de National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) en de Europese Commissie. Deze conferentie zal plaatsvinden op maandag 9 november 2026 vanaf 13.30 uur bij de FOD BOSA (uitsluitend in het Engels, zonder simultaanvertaling).
Wij nodigen u uit om deze datum alvast in uw agenda te noteren. Meer informatie over het programma volgt binnenkort.
Deelname is gratis. U kunt zich inschrijven via de volgende link: